تبلیغات
راه عشق

راه عشق
عرفان ناب اسلامی
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره وبلاگ

به نام خدا

السَّلام عَلیکَ حینَ تَرکَعُ وَ تَسجُد

 

دیدم به خواب دوش که ماهی بر آمدی

کز عکس روی او شب هجران سر آمدی

تعبیر رفت یار سفر کرده می رسد

ای کاش هرچه زودتر از در درآمدی...

حلول ماه ربیع الاول رو به همه ی دوستان تبریک میگم...

 

در مسیر ولایت انسان باید به جایی برسه که هم سنخ با ولی بشه.سنخیت یعنی ارتباط روحی با ولی الله اعظم و برای این ارتباط با ولی مراحلی وجود داره:

یکی از این راهها ارتباط با خود خداست.راز و نیاز کرردن و درخواست از او که خدایا از تو می خوام وسیله ی ارتباط با خودت رو نشانم بدی.بهترین راه رسیدن به ولی خدا حتی بهتر از انجام عمل صالح و عمل خالصانه درخواست از خود خداست.

دومین راه ارتباط با خود ولی است که باز مراتب داره.

اول:صدازدن ولی است.سلام دادن به ولی.سلامی که همراه با ارتباط روحی باشد نه ذکر.سلام هایی که غالباً بعد از نماز می دیم ذکر است.سلامی بدیم و بعد از آن منتظر جواب بمونیم.ایشان صد در صد در هر عالمی که باشند جواب را خواهند داد.در مورد پیامبر این رو داریم که کسی نتونسته در سلام دادن از ایشان سبقت بگیره.این یعنی اول عنایت و توجه ولی به ما وجود داشته که به دنبال اون ما توفیق سلام دادن به ولی رو پیدا می کنیم. مثل این می مونه که توبه ی انسان بین دو توجه خداست.اول خداوند توجه میکنه که ما توبه می کنیم.وبعد خداوند امضا میکنه و می پذیره.

دوم:هدیه دادن به امام.اینکه انسان نذر کنه یک عملی رو انجام بده و ثوابش رو هدیه بده به معصوم.برای ایشان دعا کنه ،نافله ای که می خونه رو به ایشون هدیه کنه و...(یک عمل خالصانه)

صد در صد معصوم پاسخ این هدیه رو میده.

توی عالم معنا کم و زیاد معنا نداره.حتی یک صلوات ...نگیم کمه به چشم نمی یاد...

سوم:قدم بالاتری است که خیلی مهمه واون تشبه است.شبیه امام شدن.مثل او زندگی کنیم.مثل او لباس بپوشیم.مثل او حرف بزنیم.این تشبه در مراتب بالاتر تبدیل میشه به سنخیت.در واقع الان داریم اداشونو در می آریم تا کم کم به اون حالات برسیم.توی نماز شب می گن که خودت رو به گریه بزن (یعنی اگه اون حس رو نداری سعی کنی در خودت ایجاد کنی ،در واقع تشبه ایجاد کنی).البته از تشبه تا سنخیت خیلی راه هست.سنخیت همراه با شناخت است.شناختی که مطابق با واقع باشه.خوارج هم نماز شب زیادی می خوندن اما چی شد که به اون مرتبه رسیدن ؟چون اون شناختی که باید حاصل بشه وجود نداشته.

باید ولی خدا رو حس کنی ،احساسی که همراه با واقع باشه نه تخیلی...

ظالمین کسانی هستند که دچار توهم و خیال می شن و واقعاً هم در توهمشان می بینند که در نحوه ی تشخیص اونها تاثیر می گذاره. وقتی کسی قوه ی وهم و تخیلش رو نتونه مهار کنه شیطان در او تصرف میکنه.

در عرفان مقربین کلید اصلی همین ارتباط روحی با اولیای الهی است."ارتباط روحی پیدا کنیم با ولی خدا"این طرز تفکر می تونه بشریت رو نجات بده.واینکه بتونیم ارتباط پیدا کنیم با افرادی که به ولی خدا نزدیکند.

سنخیت یعنی ارتباط روحی با آقا امام زمان ،شاگردان ایشان،رجال الغیب،علمای زاهد (حتی اگه مرده باشند)فقها،مومنین.

میشه با ایشان ارتباط برقرار کرد.امداد گرفت و امداد رسوند.(زمان آقا امام زمان مومنین از هم ارث-ارث مادی- میبرند،هرچند با هم قوم وخویش نباشند)

باید بتونیم در این دنیا ارتباط رو برقرار کنیم تا بعد از مرگمون هم بمونه...

این بحث رو جلسه ی بعد ادامه می دیم انشاءالله...

لطفا اگه سوالی راجع به مطالب دارید اون رو در قسمت نظرات بگذارید...

یاحق...

اللّهم صَلی عَلی مُحمَّدٍ وَ آلِ مُحمَّدٍ و عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج وَاجعَلنا مِن خَیرِ أنصارِه وَ أعوانِه و المُستَشهَدینَ بَینَ یَدَیه وَ أیِّد وَ احفَظ قائِدَنا و عُلَمائِنَا الرَّبّانیین وَ اجعَلنا مِنهُم وَ اغفِرلَنا وَ لِوالِدَینا و لِوالِدَی والِدَینا وَ لِمَن وَجَبَ حَقَّهُ عَلَینا وَ ارحَمنا وَ عافِنا وَ اعفُ عَنّا وَ أصلِح اُمورِنا وَ اقضِ حَوائِجِنا وَ تَفَضَّل عَلَینا فِی الدُّنیا وَ الآخِرَه وَ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ عِترَتهِ الطّاهِرَه.

التماس دعا
[ شنبه 8 بهمن 1390 ] [ 06:46 ق.ظ ] [ راهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با استعانت از حضرت ولیعصر ارواحنا فداه

حدیث را شنیده ای؟حدیث قدسی را می گویم.همان که خداوند به بنده اش خطاب می کند که:

ای فرزند آدم!

من بی نیازی هستم كه نیازمند نمی شوم ، مرا در آنچه به تو امر كرده ام اطاعت كن؛

تا تو را انچنان بی نیاز كنم كه نیازمند نشوی

ای فرزند آدم!

من زنده ای هستم كه نمی میرم ، مرا در انچه به تو امر كرده ام اطاعت كن

تا تو را زندگی جاویدان بخشم

ای فرزند آدم!

من به هر چه میگویم "باش",پس میشود ، مرا در آنچه به تو امر كرده ام اطاعت كن

تا تو را آنگونه قرار دهم كه به هر چه بگویی باش بشود

وآنجاست که وجود بنده تجلی گر حق می شود...
بی مقدمه بگویم می خواهیم در مسیر عرفان ناب و در کوچه هایی که از یاد خداوند و نام اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) عطرآگین گشته قدم برداریم.می خواهیم به یاری پروردگار نور الهی را از فواد به عقل و روح و نفس و... و بالاخره به جسم بتابانیم.حجاب ها و پرده ها را کنار بزنیم و اولئک المقربون شویم.همان ها که حضرت حق آنها را السابقون السابقون خوانده...
فقط باید اولین قدم را تو برداری،پروردگاربه باقی قدمهایت حواسش خواهد بود.
اگر می خواهید در این مسیر سیر و سلوک هم قدم یکدیگر شویم پس بسم الله...
در بلاگ راه عشق مطالبی خواهیم نوشت که اگر خداوند یاری کند.مطمئناً هرجلسه که بگذرد همه ما بزرگتر میشویم.وخدا کند،خدا کند که روزی شود که چشم و گوش ما چشم و گوش پروردگار شود و آنوقت چه زیباست در آستان جانان جان سپردن.
این یک دعوتنامه است به تمامی دوستانی که می خواهند یک عرفان حقیقی را بشناسند.پس گوش به زنگ مطالب هر هفته باشید...
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :